2.31
2.83
0.00

Ümraniye sokakları daha aydınlık olacak

Ümraniye sokakları daha aydınlık olacak

Ümraniye Belediyesi ile İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş (AYEDAŞ), ilçenin elektrik ve aydınlanma sorunlarına kalıcı çözümler bulmak amacıyla önemli bir projede işbirliğine gitti


22 Haziran 2010 11:57
font boyutu küçülsün büyüsün


Ümraniye Belediyesi ile İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş (AYEDAŞ), ilçenin elektrik ve aydınlanma sorunlarına kalıcı çözümler bulmak amacıyla önemli bir projede işbirliğine gitti. Bu işbirliğinde başlatılan bir çalışmayla, Ümraniye’nin dört bir yanında aydınlatma alanında yaşanan tüm sorunlar ortadan kaldırılıyor.

Sorun kalmayacak

Projenin açılışı vesilesiyle, Ümraniye Belediye binası önünde bir program düzenlendi. Programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, AYEDAŞ Anadolu Yakası Genel Müdürü H. İbrahim Leventoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Programda bir konuşma yapan AYEDAŞ Anadolu Yakası Genel Müdürü H. İbrahim Leventoğlu, bölgede yaşanan aydınlatma problemlerini tamamen ortadan kaldırmaya karar verdiklerini söyledi.  Leventoğlu, "Ümraniye Belediyesi ile işbirliği içinde, Ümraniye’deki yanmayan, arızalı, tüm ampulleri değiştireceğiz. İhtiyaç duyulan tüm noktalara gereken teknik donanımlar kurulacak. Aydınlatma problemi olan tüm sokak ve diğer noktalardaki sıkıntılar giderilecek.” dedi.

 5 yılda 200 trafo yapıldı

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ise şunları söyledi, "Ümraniye’de çözülmesi en önemli meselelerden biri trafo sorunuydu. Her yıl ortalama 40 trafo yaptık. Trafo demek bir bölgedeki en önemli elektrik sorunlarının çözümü demektir. Elbette bu trafoların tamamını AYEDAŞ’la birlikte yaptık. Şu anda trafoların yapımı ile birlikte Ümraniye’de hiçbir ciddi elektrik sorunu yaşanmıyor. İki hafta içerisinde de, Ümraniye köşe bucak gözden geçirilerek aydınlatma konusunda mevcut tüm sorunlar ortadan kalkacak."

HABER MERKEZİ / KENT YAŞAM
Bu haber 910 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

Başbakan Erdoğan'ın seçilmesi durumunda olası bir 'Başkanlık' sistemini nasıl buluyorsunuz?
  • Ülkenin bölünmesini sağlayacak
  • Memleket için iyi olacak
  • Demokrasinin sonu olacak
  • İç savaşa doğru sürükleneceğiz