2.32
2.85
0.00

Orkunoğlu koleji Bağcılar’da açıldı

Orkunoğlu koleji Bağcılar’da açıldı

Orkunoğlu Eğitim Kurumları Bağcılar’da açtığı yeni şubesiyle şube sayısını onsekize çıkararak eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor.


19 Ekim 2010 13:16
font boyutu küçülsün büyüsün


Bağcılar’da 10 gün önce açılan ve 600 öğrenciye ulaşan Orkunoğlu Eğitim Kurum’larının resmi açılışını Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı ve Orkunoğlu Eğitim Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Ataner Orkunoğlu beraber yaptı. Bağcılarda sekizinci şubesi açılan Orkunoğlu Eğitim Kurumları bünyesinde anaokulu, akşam lisesi, ilköğretim ve dershane var. Okulda eğitim yüzde yüz burslu olarak veriliyor. Ayrıca yaz- kış spor okullarını okul karşılıyor. Kısa bir süre önce faaliyete geçen okul yoğun ilgi görüyor.

Orkunoğlu’nun Bağcılar Şube açılışı sırasında bir konuşma yapan Orkunoğlu Eğitim Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Ataner Orkunoğlu, bugün okulun sekizinci şubesini açmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Eğitimin modern toplumların temel ihtiyacı olduğunu ifade eden Orkunoğlu, “Bende bir abiniz bir kardeşiniz olarak bu işe gönül verdim. Eğitim gönül işidir. Ben bu gönül işinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Daha yeni bir okul olmamıza rağmen başarılarımız çok büyük. Biz bu yıl matematik olimpiyatları şampiyonluğu, akşam lisesi Türkiye birinciliği ve YÖS Türkiye birinciliğini aldık. Elde ettiğimiz başarılara yeni başarılar katarak daha iyi ve kaliteli bir eğitime ulaştık. Eğitim bir ekip işi bu işte tüm çalışanlarımızın payı var. Orkunoğlu’nu aranılan bir okul haline getiren öğrencilerime ayrıca teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Atatürk’ün izinde yürüyeceğiz

Kırmızı beyaz rengi ile Cumhuriyetçi ve Atatürkçü bir okul hizmetiyle devam edeceklerini ifade eden Orkunoğlu şunları söyledi : “Onun izinde büyüyeceklerse yeni önderler için bu bayrağın rengini ve anlamını bilenler için bizi seçin sloganları ile bu yola baş koyduk koymaya da devam edeceğiz. O kadar görevine sadık Atatürkçü ve Cumhuriyetçi öğretmen ve personel kadromuz var ki onlarla gurur duyuyoruz. Lütfen herkes birbirini sevsin bakın o zaman hayat nasıl güzel olacak.”

Bağcılarda okul açmak için bir projeleri olmamasına rağmen tanıştığı bir eğitim sevdalısı sayesinde Bağcılarda okul açmaya karar verdiğini vurgulayan  Orkunoğlu, “Bizim aslında projelerimizde Balıkesir, Ankara ve İzmir’e okul açmak  vardı. Tesadüfen Gürbüz kardeşimle karşılaştım ve mal sahibine gittik. Bu kadar eğitime gönül vermiş bir arkadaş bu sıralar çok az bulunur.  Ben tabi Gürbüz beye sordum burada okul zor olmaz mı dedim oda dedi çok iyi bir belediye başkanımız var eğitim için herkese destek veriyor. Bende desteklerinden dolayı belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Babadan torunda eğitimci

Açılışta bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Bağcılarda açılan Orkunoğlu Eğitim Kurumu’nun Bağcılar ve ülkeye hayırlı olmasını diledi. Gelişmiş ülkelerin eğitime çok önem verdiklerini belirten Çağrıcı, “Ülkemizde ve Bağcılarda eğitimin geldiği safhaları çok iyi bilen birisiyim. Dünyanın hiçbir ülkesinde sadece devletin eğitimi ile gelişmiş bir ülke bulamasınız. Bu özel sektör tarafından mutlaka desteklenmelidir. Buda gönül işidir yani ticaret ve para için yapılmaz. Bunu da en iyi örneklerinden birini de Orkunoğu ailesinde görüyoruz. Onlar bu yola baş koymuşlar ve başarmışlar. Ben ailenin büyüğüne sorduğumda kendisi de öğretmen torunu da öğretmen yani eğitim nesilden nesile geçiyor.  Burada yetişen çocuklar ülkemizin çağdaş seviyeye çıkmasına katkıda bulunacaklar" diye konuştu. Daha sonra Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı ve Orkunoğlu Eğitim Kurumu Yönetim Başkanı Ataner Orkunoğlu okulun açılışını yaparak okulu gezdiler. Yeni açılan okulda bir süre incelemelerde bulunan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı Okulu çok beğendiğini söyledi.

YILMAZ ORUÇ/KENT YAŞAM
Bu haber 5,395 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

Başbakan Erdoğan'ın seçilmesi durumunda olası bir 'Başkanlık' sistemini nasıl buluyorsunuz?
  • Ülkenin bölünmesini sağlayacak
  • Memleket için iyi olacak
  • Demokrasinin sonu olacak
  • İç savaşa doğru sürükleneceğiz