2.32
2.85
0.00

CHP Esenyurt’tan rant iddialarına sert tepki

CHP Esenyurt’tan rant iddialarına sert tepki

Esenyurt’ta CHP’li meclis üyelerinin de adının karıştığı iddia edilen yolsuzluk haberlerine CHP’den açıklama geldi.


12 Kasım 2010 09:52
font boyutu küçülsün büyüsün


Esenyurt, CHP’li Belediye Meclis üyelerinin adlarının karıştığı iddia edilen rant iddialarıyla çalkalanıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Esenyurt İlçe Başkanlığı iddialara sert tepki gösterdi. İlçe Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "CHP hiçbir surette rant peşinde koşanları parti bünyesinde tutmamaktadır. Ancak namusu ile ticaret yapan insanlarında konumları ile ilişkilendirilerek karalanmalarına da asla izin vermeyecektir. Aksini iddia edenlerin belgelerini ortaya koymaları halinde parti içi disiplin kurulunun hemen çalıştırılarak, CHP’ye yakışmayan kirli işler peşinde koşanların parti ile ilişkilerinin hemen kesilecek ve isimlerinin CHP ile anılmasının dahi sözkonusu olamayacaktır” denildi.

 

CHP bunun neresinde?

Açıklama şu şekilde devam etti, "Rant olarak değer görmesini sağlayan uygulamalar 2009/1132 yüce meclise takdim komisyon üyeleri; Başkan Emin Batmazoğlu, üye, Seda Gören Bölük, üye Serkan Kaya, ve Sonnur Yalnızoğlu imzaları ile yazısı ile ilgili alanın meydan alanı olarak tescil edilmesine rağmen yapılan revizyon ile bitişik nizam 4 kat konut alanı olarak tadil edilmesi, Esenyurt Belediye Meclis üyelerince tasdik edilmiştir. Yapılan uygulama karşısında CHP’li meclis üyelerimiz red kararı vererek uygulamaya karşı çıkmışlardır, bu resmi belge üzerinde imzaları mevcuttur. CHP Belediye Meclis üyeleri olan Günnur Orhun, Sonnur Yalnızoğlu, Aslı Çağatay (şu an AKP meclis üyesi), Nuri Osman Işık, Satılmış Türkmen, Ziyattin Korkmaz, Arzu Muco ve Suphi Sarıbulak’ın red oylarına karşılık komisyon raporu AKP’li üyelerin verdiği evet oyları ile kabul edilmiştir. Şimdi soruyoruz, "Bunun neresinde CHP’nin rant olayı olabilir” denildi.

 

CHP karalanmak isteniyor

İddiaların odağında bulunan CHP Esenyurt Belediye Meclis Üyesi Mürşit Işık, şahsı üzerinden partisinin yıpratılmaya çalışıldığını kaydederek, şu görüşleri savundu, "Benim ve ailemin bu tür çirkin iftiralarla anılması bizi derinden yaralayarak rahatsız etmektedir. İddia edilen konu hakkında Partimizin meclis üyeleri karara red oyu verdikleri apaçık ortadadır. İddia edildiği gibi “rant ittifakını” red ediyorum. Bu iftirayı atanları isbata davet ediyorum."

ORHAN ŞİMŞEK/KENT YAŞAM
Bu haber 856 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

Başbakan Erdoğan'ın seçilmesi durumunda olası bir 'Başkanlık' sistemini nasıl buluyorsunuz?
  • Ülkenin bölünmesini sağlayacak
  • Memleket için iyi olacak
  • Demokrasinin sonu olacak
  • İç savaşa doğru sürükleneceğiz

En Çok Okunanlar