2.31
2.83
0.00

Kanarya’da PTT çilesi

Kanarya’da PTT çilesi

Küçükçekmece’nin en kalabalık mahallesi olarak bilinen Kanarya'da iki PTT memuru hizmet vermeye çalışıyor.


30 Kasım 2010 11:02
font boyutu küçülsün büyüsün


Söz konusu memurlar zaman zaman kendi aralarında dönerli olarak bazen de  izinlerini kullandıkları için tek kişiyle halka hizmet verirken de  önemli aksamalar ortaya çıkıyor.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Kanarya Mahalle Muhtarı Necat Karadeniz, mahalledeki PTT’nin yerinin değiştirilmesi için PTT Genel Müdürlüğü’ne dilekçe verdiklerini ama sonuç  alamadıklarını söyledi. PTT’nin mahalleye yeterli hizmeti veremediğini ifade eden Karadeniz, “Biz  Küçükçekmece Kaymakamı’nı da gittik. Kaymakamımız PTT Küçükçekmece Şube Müdürü’nü aradı ve ilgilenmesini istedi. Buna rağmen bir sonuç alamadık” diye konuştu.  Mahallelinin her gün  şikayete geldiğini belirten Karadeniz, “Kuyrukta yaşlılarda oluyor zaten küçük bir yer olduğu için oturulacak yerde yok. Ben yetkililerden yardım istiyorum” dedi.

 

PTT daha iyi yere taşınsın

Mahallenin 100 bin nüfusuna karşın 15 metrelik PTT’sinin mahalleliye hizmet veremediğini anlatan Küçükçekmece Çevre Koruma Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Rüstem Güneş, PTT’nin eleman sayısının da yetersiz olduğunu söyledi. En az üç ya da dört eleman olması gerektiğini vurgulayan Güneş, “Mahallede çok büyük ve güzel yerler var. PTT’yi oraya taşısınlar. PTT önünde her gün kuyruklar oluşuyor. Bazen bakıyorum ayakta bile durmakta güçlük çeken yaşlı amcalar, teyzeler orda ayakta sıra bekliyor yazık değil mi?  Buranın biran önce yetkililer tarafından daha iyi bir yere taşınmasını istiyorum” dedi.


PTT’nin olduğu pasajın içerisinde çaycılık yapan Kemal Karakaya’yı da bularak birde bu sorunu ona soruyoruz. Karaya ise şunları söyledi: PTT önünde insanlar işlerini halletmek için 50- 60 metre kuyruklar oluşturuyorlar. Bazen çok yaşlı amcalar, nineler var ayakta duramıyor ben onlara tabura veriyorum. Memurlar yetişemiyor buranın nüfusuna. Ben bile burada olmama rağmen faturamı yatırmakta zorlanıyorum. Buranın biran önce daha iyi bir yere taşınması lazım.  Bizde PTT’nin durumunu  yemek vaktinde yani en sakin olduğu zamanda incelemeye gittiğimizde bile PTT’de kuyruk vardı.
YILMAZ ORUÇ / KENT YAŞAM
Bu haber 1,596 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

Başbakan Erdoğan'ın seçilmesi durumunda olası bir 'Başkanlık' sistemini nasıl buluyorsunuz?
  • Ülkenin bölünmesini sağlayacak
  • Memleket için iyi olacak
  • Demokrasinin sonu olacak
  • İç savaşa doğru sürükleneceğiz

En Çok Okunanlar