2.31
2.83
0.00

Şişli’de hayvan barınağı açılıyor

Şişli’de hayvan barınağı açılıyor

Şişli Belediyesi’nin hayvanların rehabilitesini sağlamak için yaptığı Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi, Şubat’ta açılıyor


24 Ocak 2011 17:24
font boyutu küçülsün büyüsün


Şişli Belediyesi’nin bölgedeki hayvanların rehabilitesini sağlamak amacıyla inşa ettiği Şişli Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi, Şubat’ta açılıyor.

Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi; 5 veteriner hekim, 1 veteriner sağlık teknisyeni ve 6 kişiden oluşan yardımcı personeli ile Şişli’de yaşayan sokak hayvanlarına hizmet verecek. Buraya gelen hayvanların muayene ve tedavileri yapılacak, kısırlaştırılan hayvanlar işaretlenerek kayıt altına alınacak. Mahallelerine geri gönderilen hayvanların da aşı takipleri kontrol edilecek ve kuduz hastalığına karşı koruyucu takip aşıları yapılacak. Merkeze gelen hayvanlar için sahiplendirmeler de yapılarak kayıt altına alınacak.

25 köpek, 30 kedi barınacak

Merkezde, hasta hayvan kayıt ve danışma, muayene ve ameliyathane, ameliyat sonrası operasyon, yoğun bakım, enfeksiyon, dış parazit tedavisi için kullanılan banyo odası, müşahede ve röntgen bölümü bulunuyor. Kısırlaştırma operasyonu sonrasında hayvanlar, merkezde 10 gün süreyle tutulacak, tamamen sağlığına kavuşanlar alındıkları ortama geri bırakılacak. Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi, 25 adet köpek ve 30 adet kedi barındırabilme kapasitesine sahip. Ayda ortalama 165 sahipsiz hayvanın merkezde yatılı olarak bakım ve tedavisinin yapılması hedefleniyor.

Haber Merkezi / Kent YAŞAM
Bu haber 2,728 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

Başbakan Erdoğan'ın seçilmesi durumunda olası bir 'Başkanlık' sistemini nasıl buluyorsunuz?
  • Ülkenin bölünmesini sağlayacak
  • Memleket için iyi olacak
  • Demokrasinin sonu olacak
  • İç savaşa doğru sürükleneceğiz

En Çok Okunanlar