2.32
2.84
0.00

Özal Kültür Merkezi açıldı

Özal Kültür Merkezi açıldı

Çekmeköy Taşdelen Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Turgut Özal Kültür Merkezi halkın hizmetine açıldı


22 Nisan 2011 14:19
font boyutu küçülsün büyüsün


Çekmeköy, aynı gün içinde peşpeşe yapılan açılış törenleriyle yepyeni tesislere kavuştu. Günün ilk töreninde, Taşdelen Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Turgut Özal Kültür Merkezi hizmete açıldı. Açılışa Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, kültür merkezine ismi verilen 8. Cumhurbaşkanı Merhum Turgut Özal’ın eşi Semra Özal, Çekmeköy Kaymakamı Mehmet Arslan, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransa çıkışına değinerek, "Van Akdamar Kilisesi'nde ve Trabzon Sümela Manastırı'nda yapılan ayinlerin devletimiz ve bölge halkları tarafından desteklendiğinden haberi olmayanlar Türkiye’yi farklı göstermeye çalışıyor. Ama buna karşılık Başbakan’ın gerekli cevabı veriyor" dedi.

Bağış ayrıca, Türkiye’nin batının en doğulu, doğunun en batılı ülkesi olduğunu söyleyerek Avrupalı ülkelerin karşısında dik durabilen milletimize hizmet verecek Turgut Özal Kültür Merkezi'nin bölgeye hayırlı olmasını diledi.

Açılış töreninin ardından binayı gezen Bağış ve beraberindekiler Osmanlı’da Çekmeköy sergisini dolaştı. Kültür merkezini gezerken duygulu anlar yaşayan Semra Özal yetkililere teşekkür ederek "Buraya gelenlerin merhuma rahmet okuması bizim için çok önemli" dedi.

Kent Yaşam
Bu haber 1,874 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

Başbakan Erdoğan'ın seçilmesi durumunda olası bir 'Başkanlık' sistemini nasıl buluyorsunuz?
  • Ülkenin bölünmesini sağlayacak
  • Memleket için iyi olacak
  • Demokrasinin sonu olacak
  • İç savaşa doğru sürükleneceğiz

En Çok Okunanlar