2.31
2.83
0.00

Küçükçekmece’ye şeffaf belediye binası

Küçükçekmece’ye şeffaf belediye binası

Küçükçekmece Belediyesi, Halkalı’ya doğa dostu, alışılmışın dışında yepyeni bir belediye binası inşa ettiriyor. Farklı mimari özellikleri olacak binada vatandaş daha hızlı ve kolay hizmet alacak


2 Mayıs 2011 19:09
font boyutu küçülsün büyüsün


Kültür merkezleri, yeşil alanları, parkları ve prestij caddeleri İstanbul’un örnek ilçelerinden biri olan Küçükçekmece’de yepyeni bir proje daha hayata geçiriliyor. Türkiye’nin en yeşil ve doğa dostu belediye binasının temelleri Halkalı Merkez Mahallesi’nde atılıyor.

Küçükçekmece Belediyesi, Halkalı’ya doğa dostu, alışılmışın dışında yepyeni bir belediye binası inşa ettiriyor. Farklı mimari özellikleri olacak binada vatandaş daha hızlı ve kolay hizmet alacak.

25 bin m2 kapalı alan

Kısa bir süre sonra yapımına başlanacak şeffaf bir yapısı olması planlanan bina, Türkiye’nin en yeşil belediye binası olma özelliğini taşıyacak. Küçükçekmeceliler'in daha hızlı ve kolay hizmet alabilmesini esas alarak oluşturulan yeni belediye binası 17 dönümlük arazi üzerinde inşa edilecek. 25 bin metrekare kapalı alana sahip olacak yeni binanın çevre dostu bir bina olması nedeniyle, kamu binaları arasında bir ilke imza atılmış olacak.

Doğal aydınlatma sistemi

Minimum enerji sarfiyatı sağlayacak yeni belediye binasında doğal aydınlatma imkanlarından büyük ölçüde yararlanılacak. Temeli atıldıktan sonra kısa sürede tamamlanacak olan bina dikkat çekici otoparkıyla da çalışanları ve hizmet verdiği vatandaşları rahat ettirecek. Tüm planlarının hazırlandığı her türlü onayının alındığı bina, alışılmış kamu binalarının soğuk görüntüsünden uzak kimliği ile de dikkat çekeceği kesin gözüyle bakılıyor.

Negatifi pozitife çeviren Başkan

Radyo Evi Derneği tarafından verilen Negatifi Pozitife Çevirenler Artı Ödülleri’nde Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay kültür ve sanata verdiği değerle ödüle layık görüldü. RADEV Genel Başkanı Yusuf Erbaş, Küçükçekmece’nin kültür ve sanat dalında İstanbul hatta ülke çapında önemli çalışmalar yaptığını belirti.Başkan Yeniay ise  “Adına 360 derece belediyecilik dediğimiz bütün bu çalışmalarımızın temeli bu kenti tam anlamıyla medeni bir hale getirmektir" dedi.

Bir ödül de Siyaset Dergisi’nden

Siyaset Dergisi’nin 17. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği gecede, Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Yılın İlçe Belediye Başkanı Ödülü’nün sahibi oldu.

Haber Merkezi / Kent Yaşam
Bu haber 2,133 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

Başbakan Erdoğan'ın seçilmesi durumunda olası bir 'Başkanlık' sistemini nasıl buluyorsunuz?
  • Ülkenin bölünmesini sağlayacak
  • Memleket için iyi olacak
  • Demokrasinin sonu olacak
  • İç savaşa doğru sürükleneceğiz

En Çok Okunanlar