2.31
2.83
0.00

AKP Küçükçekmece Karadeniz'in

AKP Küçükçekmece Karadeniz'in

3 bakan 5 belediye başkanı ve onlarca ilçe başkanının katıldığı AK Parti Küçükçekmece kongresine tek liste olarak giren Temel Karadeniz yeniden seçilerek güven tazeledi


21 Aralık 2011 15:38
font boyutu küçülsün büyüsün


AKP Küçükçekmec İlçe Başkanlığı’nın 4. Olağan Kongresi binlerce partilinin ve 3 bakanın katılımıyla şölen havasında gerçekleşti. Mevcut ilçe Başkanı Temel Karadeniz'in tek liste olarak katıldığı kongrede 431 delegenin tamamının oyunu alan Karadeniz güven tazeleyerek yeni yönetimiyle birlikte görevine başladı.

Halkalı Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen kongreye İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, AB’den Sorumlu Bakan ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer,  AKP İstanbul il Başkanı Aziz Babuşcu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Esenler Belediye Başkanı Teyfik Göksu, il yöneticileri, ilçe başkanları,  çok sayıda davetli ve partili katıldı. 

30 kişiden oluşan yeni yönetim kurulu listesiyle delegelerin tamamının oyunu alan Temel Karadeniz, yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. “AK Parti’yi halk nezdinde yıkamayacaklarını anlayanların tek umutlarının kongreler döneminde birkaç liste çıkarak parti içi çatlak yaşamamızdır” diyen Karadeniz sözlerini şöyle sürdürdü, “Ama onlar yine boş yere avuçlarını ovuşturdular, yine hayal kırıklığı yaşadılar. Çünkü AK Parti; aşkın, güvenin ve inancın partisidir. Çünkü AK Parti Türkiye sevedalılarının partisidir.” Kongrelerin hataların keşfedilmesi olduğunu söyleyen Karadeniz, “Birilerinin kongresi kagva, bölünme olabilir ama bizim kongrelerimiz  yenilenme ve hataların keşfedilmesidir” dedi.

Örnek bir görüntü

İlçe kongresine gösterilen yakın ilgiden duydukları mutluluğu dile getiren diğer  konuşmacılar ise başka partilerin genel merkez kongrelerinde yakalayamadıkları bu katılımın AKP’nin ilçe kongresinde yakalanmasının önemine vurgu yaptılar. AKP’nin halk nezdinde her geçen gün artan takdirinin iyi anlaşılması gerektiğini söyleyen konuşmacılar, “AK Parti halkın partisi olmayı, halkıyla iç içe el ele olmayı becerdiği için halkına yalan söylemediği için gerçek anlamda halkın partisi oldu” dediler.

Celal Karaali-  Kent Yaşam
Bu haber 2,230 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

Başbakan Erdoğan'ın seçilmesi durumunda olası bir 'Başkanlık' sistemini nasıl buluyorsunuz?
  • Ülkenin bölünmesini sağlayacak
  • Memleket için iyi olacak
  • Demokrasinin sonu olacak
  • İç savaşa doğru sürükleneceğiz

En Çok Okunanlar