2.32
2.84
0.00

Azmi Karamahmutoğlu'na tam destek

Azmi Karamahmutoğlu'na tam destek

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Azmi Karamahmutoğlu, MHP İstanbul İl Başkanlığı'nın 15 Temmuz Pazar günü yapılacak il kongresinde aday olduğunu açıkladı


9 Temmuz 2012 19:00
font boyutu küçülsün büyüsün


Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Azmi Karamahmutoğlu, MHP İstanbul İl Başkanlığı'nın 15 Temmuz Pazar günü yapılacak il kongresinde aday olduğunu açıkladı. Çok sayıda ilçe başkanı ve parti mensubunun destek verdiği Karamahmutoğlu adaylığını, pazar günü Grand Cevahir Otel'de düzenlediği kahvaltıda kamuoyuna duyurdu.

İl Başkanı rüştünü ispat etmiş olmalı

Burada yaptığı konuşmada il başkanlığı seçiminin önemine değinen ve üç yıllığına seçilecek yönetimin bu süre içinde yerel seçim, genel seçim ve cumhurbaşkanlığı seçimi atlatacağını söyleyen  Azmi Karamahmutoğlu, yeni seçilecek MHP İl Başkanı’nın 'rüşt ispatında bulunmuş işinin ehli bir ülkücü. Teşkilatın her kademesinin tozunu yutmuş, emek vermiş ter dökmüş, hareketin hafızasına sahip, bugüne dair sözü, yarını için de öngörüleri ve hedefleri olan bir dava adamı' olması gerektiğini ifade etti.

İstanbul'da part time başkanlık olmaz

"İstanbul iş dünyasının ve medyanın merkezi, sanat dünyasının kalbidir" diyen Karamahmutoğlu, "İstanbul İl teşkilatı bu imkanları en verimli şekilde kullanabilecek yönetim deneyimine sahip kadrolardan oluşsun istiyoruz. Tam da bu gerekçelerle İstanbul İl Başkanlığı görevi 'part time' yapılacak bir görev değildir. Müstakbel il başkanı mesleğinden, işinden arta kalan zamanında, mesai çıkışında il binasına didip iki üç saatini ayırarak görev yapabileceğini uman biri olmamalıdır. Aksine 24 saatini bu göreve ayırabilecek , part time değil tüm gün görev yapabilecek biri olmalıdır" şeklinde konuştu.

Sosyal projeler de hazırlayacağız

MHP İstanbul İl Teşkilatı’nın Genel Merkez'in üzerindeki yükü hafifletmesi gerektiğini belirten MHP Karamahmutoğlu, 15 milyon nüfuslu İstanbul'un bir Anadolu şehri gibi değil 'genel merkezmişcesine' yönetilmesi gerektiğini dile getiren Karamahmutoğlu, kazandığı takdirde yapacaklarını ise şu sözlerle anlattı, "Bizim tasarladığımız İstanbul il yönetimi; İstanbul halkına dönük yalnızca idari hedeflerle yetinmeyecektir. Yerel yönetimlerde iş başına gelmek gibi Belediyeciliği hedefleyen politik-idari amaçlarımızın dışında, benim çok önem verdiğim, İstanbul halkını hedefleyen sosyal sorumluluk projelerimiz de olacaktır. İstanbul'da yaşayan nüfusun İstanbul'u yaşamasını da sağlayacak projelerdir bunlar. Anadolu'dan göçüp gelen nüfusun İstanbul'da yaşarken geldiği köyü, kasabayı İstanbul'a taşımaması, burada yaşatmaması için; sorulduğunda artık "ben İstanbulluyum" diyebilmesi için kent kültürünün yaygınlaşması ve güçlendirilmesi gerekiyor. Bir kentli ideolojisi olan milliyetçilik düşüncesini en rahat ulaştırabileceklerimiz şehirli nüfustur. 15 milyon nüfuslu İstanbul şehrinde ben İstanbulluyum diyenlerin sayısı 2 milyondur. Göçüp gelen nüfusun hiç değilse çocuklarına "Ben İstanbulluyum" dedirtebilmek, Türk milliyetçiliği düşüncesine büyük katkılar sağlayacaktır. Çünkü şehirlileşme milletleşmenin dinamosu, motor gücüdür."

İlçe Başkanları'ndan tam destek

15 Temmuz’daki MHP İstanbul İl Kongresi’ne sayılı günler kala, illçe yönetimleri de destekleyecekleri adayları açıklamaya başladı. Üsküdar, Eyüp ve Beşiktaş İlçe Başkanları Azmi Karamahmutoğlu'nu desteklediklerini açıkladı. Kahvaltıya ise Beyoğlu, Adalar, Kadıköy, Kartal, Beşiktaş, Eyüp, Çatalca, Üsküdar İlçe Başkanları bizzat katılırken; Beykoz, Şişli, Fatih, Bağcılar, Bahçelievler, Güngören, Esenler, Ataşehir, Ümraniye, Pendik ve Tuzla teşkilatlarından da çok sayıda delege ve partili hazır bulundu.

Azmi Karamahmutoğlu kimdir?

Trabzon - Of doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamladı. Çukurova Üniversitesi Mersin Meslek Yüksekokulu’nda İşletmecilik ön lisansını tamamlayıp, KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde başladığı lisans eğitimini Yakın Doğu Üniversitesi’nde sürdürdü.
Ülkü Ocakları’nda başladığı siyasi yaşantısını sırasıyla; Ülkü Ocakları İstanbul İl Yöneticiliği, Bakırköy ve Bahçelievler İlçe Başkanı, Bursa İl Başkanı, KKTC Kurucu Başkanı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak sürdürdü. 12 Haziran 2011 seçimlerinde MHP’den İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı gösterildi. Profesyonel iş hayatında enerji ve turizm sektöründe 25 yıllık deneyime sahip olan Karamahmutoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

EMEK KARAKAŞ / KENT YAŞAM
Bu haber 1,469 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

Başbakan Erdoğan'ın seçilmesi durumunda olası bir 'Başkanlık' sistemini nasıl buluyorsunuz?
  • Ülkenin bölünmesini sağlayacak
  • Memleket için iyi olacak
  • Demokrasinin sonu olacak
  • İç savaşa doğru sürükleneceğiz

En Çok Okunanlar