2.31
2.83
0.00

AKP Avcılar’da zorunlu değişiklik

AKP Avcılar’da zorunlu değişiklik

AKP Avcılar Belediye Meclis üyesi Dr. İsmet Osmanoğlu, akademik ataması nedeniyle görevinden ve parti üyeliğinden istifa etti


1 Ağustos 2012 16:34
font boyutu küçülsün büyüsün


AKP Avcılar Belediye Meclis üyesi Dr. İsmet Osmanoğlu, akademik ataması nedeniyle görevinden ve parti üyeliğinden istifa etti. Aynı zamanda meclis grup başkan vekili olan Osmanoğlu, Trakya Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak, akademik kariyerini devam ettiriyordu. Osmanoğlu’nun yerine Bünyamin Durak geldi.

Akademik kariyer ağır bastı

Yakın zamanda doçent olması beklenen, Yüksek Mimar ve Şehir Planlama Uzmanı Dr. İsmet Osmanoğlu, üniversitede devlet memurluğu statüsündeki akademik kadroya atanması gerçekleşince, siyaset yasağı gereğince, istifa etme zorunluluğu doğduğunu belirtti. AK Parti’ ye uzun yıllardır hizmet ettiğini ve mensubu olmaktan onur duyduğunu ifade eden Osmanoğlu, ‘’birlikte çalışmaktan her zaman mutluluk duyduğum arkadaşlarıma, bana gösterdikleri teveccüh ve verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum, tüm teşkilatımıza çalışmalarında başarılar diliyorum ‘’ dedi. 

Özdemir başkan vekili oldu

Konuyla ilgili açıklama yapan İlçe Başkanı Bayram Şenocak; “Belediye meclis üyemiz ve grup başkan vekilimiz Sn. İsmet Osmanoğlu’nun, öğretim üyesi olarak almış olduğu yeni görevi sebebiyle istifa zorunluluğu doğmuştur. Biz kendisiyle çalışmaktan son derece memnun kaldık. Fakat devlet memurluğu sonucunda doğan, kanuni zorunluluk hepimizin malumu, başarılı çalışmalarından ve bugüne kadar partimize yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz. Akademik kariyerinde de başarılarının devamını temenni ediyoruz ‘’ dedi. Bu arada İsmet Osmanoğlu’ndan boşalan meclis üyeliğine yüksek seçim kurulundaki sıralamaya göre, AK Parti Belediye Meclis Üyesi adayı Bünyamin Durak seçildi. Belediye Meclisinde AK Parti Grup başkan vekilliğine de Meclis Üyesi Hasan Özdemir getirildi.

HABER MERKEZİ / KENT YAŞAM
Bu haber 1,423 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

Başbakan Erdoğan'ın seçilmesi durumunda olası bir 'Başkanlık' sistemini nasıl buluyorsunuz?
  • Ülkenin bölünmesini sağlayacak
  • Memleket için iyi olacak
  • Demokrasinin sonu olacak
  • İç savaşa doğru sürükleneceğiz

En Çok Okunanlar