2.31
2.83
0.00

Proleader’la sağlıklı bir yaşama merhaba deyin

Proleader’la sağlıklı bir yaşama merhaba deyin

Yaklaşık 2 yıldır Silivrililere hizmet veren ‘Proleader Masaj Salonu, alternatif tıp’ta iddialıYeşim Taşları yardımıyla uygulanan yöntemle çok sayıda hastanın iyileştiği bilgisi verildi


9 Ekim 2012 11:10
font boyutu küçülsün büyüsün


Yaklaşık 2 yıldır Silivrililere hizmet veren  ‘Proleader Masaj Salonu, alternatif tıp’ta iddialıYeşim Taşları yardımıyla uygulanan yöntemle çok sayıda hastanın iyileştiği bilgisi verildi

 

Uzak Doğu mucizesi olarak bilinen yeşim taşıyla masaj yöntemiyle hastalıklara müdahale eden Proleader, alternatif tıbbın en güzel örneklerini sergilemeye devam ediyor. Silivri'de 2 yıla yakın süredir hizmet veren Proleader Silivri Masaj Salonu, onlarca rahatsızlığın düzelmesinde hastaların en büyük yardımcısı oluyor. Proleader yataklarının uyguladığı Uzakdoğu masajları yöntemiyle vücuttaki zayıf hücrelerin beslendiğini ve vücudun hücre söyleyen Proleader Silivri Masaj Salonu ve Trakya Bölge Müdürü Hüsniye Sezginel, "Bu yöntemlerle birçok kişi hastalığından kurtuldu. Bize gösterdikleri yoğun ilgi için Silivri halkına teşekkür ediyoruz" dedi.

 

Yeşim taşı mucizesi

 

Proleader Termal Masaj Yatağı'nın içerisinde Yeşim Taşı olarak bilinen değerli ve şifalı bir taş bulunduğunu ifade eden Sezginel, "Bu taşlar binlerce yıl önce yaşanan yanardağ patlamalarında lavlarla yeryüzüne çıkmış volkanik mineralli taşlardır. Kalsiyum, magnezyum, demir gibi mineralleri bünyesinde barındırdığından doğal yapısıyla ilgili olarak oluşturduğu ısı ve ışınlar insan vücuduna faydalıdır. Yataklarımızın içerisindeki Yeşim Taşları 60-70 dereceye kadar ısıtılır; bu ısıya masaj da eklenir ve vücuda uygulanır.

Uzak Doğu masaj tekniklerine dayanarak dizayn edilmiş olan sıcak yeşim taşları omurga üzerinde ‘akupressure' denilen ‘parmak basıncı’ tekniğiyle masaj uygular. ‘Cyropractic' denilen ve omurgada baskı altında kalan sinirleri kurtarma prensibine dayanan bir masaj tekniğiyle omurgaya masaj uygular. 6 dakika süren masaj sonrası yeşim taşından oluşan mekanizma, insan vücudunda çok önemli 15 noktada duruşlar yapar. Bu duruşlar esnasında oluşturmuş olduğu kızılötesi ışınlar ile insan vücuduna faydalı olacak bir şekilde 2'şer dakika durmuş olduğu bölgeye yoğunlaşır.

Böbrekler, bağırsak, mide, karaciğer, akciğer, el ve kol, boyun, baş, üreme organları, bacak, kuyruk sokumu gibi bölgelerde duruşlar yapar. Yeşim taşından oluşan mekanizma son 3 duruş noktasını karın bölgesine yaparak mide, bağırsak, üreme organları, şeker hastalığı, idrar kaçırma gibi rahatsızlıklarının olduğu bölgeye yoğunlaşır" diye konuştu.

 

Bir çok hastalığa iyi geliyor

 

Yatağın; böbrek taşı yada kumu, kabızlık, gastrit, ülser, karaciğerde yağlanma, astım, bronşit, uyuşma, tansiyon, fıtık, migren, sinüzit, şeker, romatizma, kireçlenme, kemik erimesi, sırt ağrıları gibi hastalıkların iyileşmesinde etkin olduğunu söyleyen Sezginel, "Herkes şubelerimizde bu yatakları ücretsiz olarak sınırsızca deneyebilir. Dilediği zaman da satın alarak evine götürür. Güler yüzlü personelimizle tüm misafirlerimizi sıcak bir aile ortamına davet ediyoruz" dedi.

 

9 ayda hastalıktan kurtuldum

 

Bir çok hastalıkla mücadele ettiğini söyleyen Türkan Dinçoğlu, “Karaciğerimde yara ve menisküs yırtılması, bel fıtığı ve ayağımda ise kireçlenme vardı. Bu rahatsızlıklarım yüzünden yaşadığım ağrılar bende psikolojik bunalım yaratmaya başlamıştı. Takdir edersiniz ki, bu sorunları yaşayan biri çözüm adına bulduğu her doktora gider ve bende öyle yaptım. Yıllardır gitmediğim doktor kalmadı ama hiçbir çözüm bulamadım. Bir tavsiye üzerine 9 ay önce buraya geldim ve gerçek çözümü burada buldum. Şöyle ki, 6 ayını mekanda olmak üzere 9 aydır hem masajımı oldum hem de bana verilen yatağı kullandım. Buraya gelirken yürümekte zorluk çekerken, şimdi yürümeyi bırak koşacak kadar sağlıklıyım. Benim bu kısa sürede bu noktaya geldiğimi gören iki yakınımda aynı yataktan aldı.  Yani yıllarca kaplıca kaplıca koştum ama gerçek çözümü burada buldum. Bize bu imkanı sunan ve sağlığımıza kavuşturan firma sahiplerini minnettarız” dedi. Meslek hastalığı vardı, sona erdi

 

Behzat Kocabayır: Demir doğrama ustasıyım. Meslek nedeniyle bel fıtığı başta olmak üzere birçok sorunu yaşıyordum. Belki inanmayacaksınız ama prostat, midemde sorun, damarlarımda tıkanıklık ve kulaklarımda duyma sorunum vardı. Bu yatağa yattıktan ve bana uygulanan masajdan sonra bu sorunlarımın tamamından kurtuldum. Kendimi şimdi çok iyi

hissediyorum ve sağlık sorunu olanlara da öneriyorum.Amaliyat dediler,

yatakla çözdüm

Mehmet Ali Öşün, “Bel fıtığı oldum ve doktorlar kesinlikle ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Korkmasaydım çoktan ameliyat masasına yatmıştım. Ama buraya geldikten sonra bana yapılan uygulamalar sayesinde sorunlarımdan kurtuldum ve bana önerilen bu yatağıda aldım. artık bu anlamda sorunum kalmadı. sağlık sorunu olanlarada öneriyorum” diye konuştu.

Salih Kepenek - Kent Yaşam
Bu haber 2,002 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

Başbakan Erdoğan'ın seçilmesi durumunda olası bir 'Başkanlık' sistemini nasıl buluyorsunuz?
  • Ülkenin bölünmesini sağlayacak
  • Memleket için iyi olacak
  • Demokrasinin sonu olacak
  • İç savaşa doğru sürükleneceğiz

En Çok Okunanlar